En İyi Netflix Dizileri

Okuma Süresi: 6 Dakika
Bu soğuk kış günlerinde sizler için En güzel Netflix dizilerini sıraladık.
En İyi Netflix Dizileri
17. Hakan Muhafız (  IMDb: 7.8)
 • Tılsımlı bir yadigâr tarafından kendisine mistik güçler verilen genç bir adam (Çağatay Ulusoy), karanlık güçlerle savaşmak ve geçmişindeki bir gizemi çözmek üzere bir yolculuğa çıkar. İstanbul’u korumakla görevli olan bu genç adamın sıradışı öykülerine şahit oluyoruz. Başrolünü Çağatay Ulusoy’un üstlendiği fantastik drama türündeki dizinin kadrosunda, ünlü oyuncular Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, Yurdaer Okur, Saygın Soysal ve Burçin Terzioğlu yer alıyor.

16. Altered Carbon (IMDB:8.2)

 • na karakterimiz Takeshi, pek çok suça karışmıştır ve 250 yıldır dijital olarak suçunu çekmektedir fakat 250 yıl daha çekmesi gerekmektedir. Günün birinde Takeshi’nin dijital ruhuna yeni bir beden bağışlayan bir firma çıkar. Takeshi’ye yeni bir beden veren firmanın sahibi boşuna yapmıyor bu iyiliği, ondan bir cinayeti çözmesini ister. Eğer bu cinayeti çözebilirse, Takeshi yeni bedeniyle tamamen özgürlüğüne kavuşacaktır. Cyberpunk tarzı bilim kurgu severlere kesinlikle tavsiye edilir.

15. Marvel’s Jessica Jones (IMDb: 8.2)

 • Travmatik geçmişinden kurtulamayan Jessica Jones, Hell’s Kitchen’daki acımasız düşmanı başka birine daha zarar vermeden önce onu bulmak için özel yeteneklerini kullanır.

En İyi Netflix Dizileri

14. Travellers (IMDb: 8.2)

 • İlerleyen yıllarda Dünya’nın nüfusu önemli ölçüde azalmıştır. O zaman kadar hayatta kalan ve tesadüf eseri birbirlerini tanıma fırsatı bulan bir grup insan zaman makinesi keşfeder. Bu keşiften sonra “travelers” adını verdikleri bir grup kurarlar. Grubun amacı zaman makinesi ile gelecekten geçmişe yönelik yolculuklar yaparak Dünya’nın bu hale gelmesinin sebebini bulmak ve bunu engellemeye çalışmak olacaktır. Grup bireyleri arasında her bireyin kendine has birtakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler dizinin gidişatını belirleyen en temel unsurdur. Kısacası, zaman makinesi bulunduktan sonra, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; hem Dünya’yı hem de kahramanlarımızı onlarca macera bekliyor olacaktır.

13. Orange is The New Black (IMDB: 8.2)

 • Piper Chapman nişanlı bir kadındır. 10 yıl önce üniversite yıllarında tanıştığı Alex Vause yüzünden uyuşturucu taşıdığı gerekçesiyle tutuklanır ve birkaç yıllık hapse düşer. Hapse düşmeden önce nişanlısı Larry ile lüks ve konforlu bir hayat süren Piper tüm bunlardan vazgeçerek kendi rızasıyla teslim olur. Hapishane hayatında dünyanın aslında çok farklı olduğuna tanık olacaktır. Hayata olanları sorgulamaya başlar. Hapishanedeki ilk zamanlarında hapishane kültürüne tam ayak uyduramasa da zamanla çok büyük değişimler yaşayacak ve dışarıdaki hayatının yavaş yavaş değiştiğini görecektir. Hapishanede ilginç ve lafını esirgemeyen tiplerle arkadaş olarak gerçek benliğine bürünecektir.

12. Master of None (IMDB: 8.4)

 • Hayatını New York’ta sürdüren Dev isimli, Hint kökenli bir gencin çevresinde şekillenen olayların anlatıldığı bir yapımdır. Her bölümde farklı bir temayı işleyen komedi dizisinin hem senaristliğini hem de başrolünü Aziz Ansari üstleniyor.

En İyi Netflix Dizileri

11. Sense8 (IMDB: 8.4)

 • Sense8, 8 farklı coğrafyada birbirinden farklı 8 kişinin akıl almaz bir şekilde birbirlerini hissetmesiyle başlayacak ve aynı zihinleri, bilgileri, yetenekleri paylaşmalarıyla ilginç bir hal alacak. San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 kişi tek bir ruh haline bürünerek birbirlerinin yeteneklerini paylaşabildiklerini fark ettiklerinde kimileri bir araya gelmeye çalışırken kimileri ise birbirini öldürmeye çalışacaktır.

10. La Casa de Papel (IMDb: 8.4)

 • Dizi tamamen bir soygun hikayesini ele alıyor ama bu soygun öyle sıradan bir soygun değil. El Profesör çok zekice bir soygun planı hazırlamıştır. Uzun süredir takip ettiği sekiz tane usta soyguncuyu, soygun planını anlatmak için tek tek toplar. Bu, öyle iyi planlanmış bir soygundur ki, soygunla ilgili bütün ince detaylar düşünülmüştür. Beş ay boyunca terkedilmiş bir dağ evinde El Profesör öncülüğünde çalışılması gerekir. Ekibimiz beş aylık eğitim sürecini tamamladıktan sonra planlandığı gibi İspanya Kraliyet Darphanesi’ni içerisindeki siviller ve çalışanları rehin alarak ele geçirirler.

9. Sherlock (IMDB: 8.5)

 • herlock kendine has düşünme yetenekleri olan ve bu sayede aşırı hızlı düşünüp analiz edebilen, çok zeki bir dedektifdir. Gözlem yetenekleri o kadar gelişmiştir ki; olayları, insanları ve etrafındaki herşeyi zihninde resmen zamanı durdurup saniyeler içerisinde gözlemleyip, analiz edip keskin doğrulukta sonuçlarla çıkarımlarda bulunabiliyor. Hafıza sarayı isimli zihin tekniğini de kullanan karakterimiz hafızasına kaydettiği birşeyi kolay kolay unutmuyor.

En İyi Netflix Dizileri

8. Suits (IMDb: 8.6)

 • Suits konusu içerisinde, Mike Ross bir dahi olarak karşımıza çıkıyor. Eğitimini yarıda bırakmış ve çocukken birçok talihsiz olay yaşamıştır. Geçimini ise başkaları yerine LSAT sınavlarına girerek sağlamakta ve zor bir hayat yaşamaktadır. Harvey Specter ise, New York içerisinde yaşayan en başarılı avukatlardan birisidir. Çalıştığı şirkette mertebe yükselmesi yaşayınca kendisi için bir asistan arar ve şans eseri Mike ile tanışır. Mike’ın dahi olmasına ve zekasına hayran kalınca, kendisine asistanlık teklifini götürür. Ancak şirkette sadece Harvard mezunları olabildiği için, Mike’ı herkese oradan mezun olmuş gibi tanıtmaya karar verirler. Şirket içerisinde yaşanan birçok olay ve Mike’ın hayatına giren kadın ile birlikte olaylar gelişmeye başlar.

7. Daredevil (IMDB: 8.7)

 • etflix’in Marvel evreninde giriştiği dizi projelerinin ilk ayağı olan Daredevil; çok beğenildi, çok konuşuldu… İki sezonunu geride bırakmış Daredevil’ın konusundan bahsedecek olursak; Matt Murdock, 9 yaşındayken radyoaktif madde sebebiyle görme yetisini kaybeder. Fakat bu madde her ne kadar gözlerini alsa da ona çok iyi bir duyu yeteneği bahşeder. Onun gibi gözleri görmeyen hocası Stick sayesinde dövüş yeteneklerini muazzam derecede geliştiren Matt Murdock; gündüzleri avukatlık yaparken, geceleri ise suçluların korkulu rüyası haline gelir.Ve ardından Hıkayeler gelişir.

6. Narcos (IMDB: 8.8)

 • Narcos dizisi, Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılıyor. 1970’li yılların ortalarından itibaren uyuşturucu piyasasını ellerinde bulunduran Medellin Karteli, Pablo Escobar önderliğinde birçok politik girişimde bulundu. Pablo Escobar, özellikle kokain ithalatında öylesine gelişti ki 1990’lı yıllara gelindiğinde dünyanın en zengin 7. kişisi konumundaydı. Fakirlere ev ve para dağıtması sebebiyle bir dönem Kolombiya’nın Robin Hood’u olarak tanıtılan Pablo Escobar, siyasi mücadeleleri ve yüzlerce kişinin öldürülmesindeki payı ile bugün hala tartışmalara neden olan bir isim.

En İyi Netflix Dizileri

5. Stranger Things (IMDB: 8.9)

 • Stranger Things dizisi, arkadaş canlısı olan ve hayat dolu olan bir çocuğun aniden ortadan kaybolmasıyla birlikte başlamaktadır. Ardında hiçbir iz bırakmadan, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Will’i bulabilmek için özellikle annesi büyük çaba sarf etmektedir. Yerel polisin arama çalışmaları da pek bir sonuç vermemektedir. Uzun süren arayışlar sonucunda ellerinde hiçbir şey olmayan ekipler aramaktan vazgeçtiği sırada ortaya çıkan gizemli bir kız olayların akışını değiştirecektir.

4. Mindhunter (IMDb: 8.9)

 • Mindhunter, 13 Ekim 2017 tarihinde Netflix’te başlayan bir Amerikan suç drama internet dizisi. Konusu, Mark Olshaker ve John E. Douglas yazarları tarafından kaleme alınan Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit romanı üzerinedir.

3. Black Mirror (IMDb: 8.9)

 • Black Mirror dizisi, gelecekte teknolojinin daha fazla ne kadar içimize işleyebileceğini, teknolojinin aslında olumlu olan özelliklerinin bizi düşürebileceği karanlık yönlerini her bölümde farklı bir senaryo ile işliyor diyebiliriz. Evet, Black Mirror dizisinin bütün bölümleri farklı oyuncular ve farklı senaryolar içeriyor. Yapay zeka teknolojileri, nesnelerin interneti, robotlar ve nice teknolojiler hakkında çok füturistik fikirleri senaryosunda işliyor. Yaratıcı olmanız gerekiyorsa bu dizi sayesinde çok güzel fikirler edinebilirsiniz.

En İyi Netflix Dizileri

2. House of Cards (IMDb: 9.0)

 • Günümüz Washington D.C. ’sinde geçen hikayede Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’un hikayesi aktarılıyor. Dizi Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmayı bekleyen fakat verdiği çabanın karşılığını alamayan Frank Underwood’un bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşaması ve beklenmedik planlar içine girmesi ile başlıyor. Bu noktadan sonra eşi Claire Underwood ile düzenli olarak acımasızca fakat bir o kadar yaratıcı planlar geliştiren Frank’in çevresindekileri manipüle ettiğini ve istediği pozisyona gelmek için her şeyi göze aldığını görüyoruz.

1. Breaking Bad (IMDb: 9.9)

 • Bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmenidir. Öğretmenlikten arta kalan zamanlarda ise bir oto yıkamacıda araba yıkamakta, ailesinin getirdiği maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Nefes alış verişinde ve vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucu doktora görünür ve Akciğer Kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm ve ailesini geride bırakma düşüncesi Walter White’ı derin düşüncelere iter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir